bear 1283347 640 Mimoriadnu situáciu vyhlásili Okresný úrad v Čadci dňa 11.7.2024 s platnosťou od 15:00 hod.

Prednosta OÚ v Čadci Peter Rusnák v dokumente uvádza dôvod vyhlásenia mimoriadnej situácie: "Z dôvodu zvýšeného nežiadúceho výskytu medveďa hnedého v zastavaných územiach miest a obcí a v ich bezprostrednom okolí, zmien ich správania a straty plachosti pred ľuďmi vzniklo vysoké riziko ohrozenia života, zdravia alebo vzniku škôd na úrode, hospodárskych zvieratách alebo závažných škôd na majetku.

Počas obdobia ohrozenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti budú vykonávané opatrenia na znižovanie rizík ohrozenia, činnosti nevyhnutné na zamedzenie šírenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti a opatrenia na záchranu života, zdravia a majetku vykonávaním záchranných prác."

Vyhlásenie Mimoriadnej situácie 16 07 2024 Čadca1003.23 KB

Mimoriadna situácia platí pre obce Klokočov, Klubina, Oščadnica, Nová Bystrica, Radôstka, Stará Bystrica, Zborov nad Bystricou a Olešná.